![]()
Zijn eerste plaat, ‘Louisa’, nam hij nog op onder zijn eigen naam, Leen Huizer.
Als Len Hauser nam hij ‘Nina, Nina, Nina’ op. Dat was ’71. Daarna werd hij Lee Towers, werd ontdekt door Willem Duys en komt met ‘It’s raining in my heart’ een compositie van Wally Tax (The Outsiders) in de Top-40.
Zijn faam ontstaat dan.
Vooral omdat hij als eerste Nederlandse artiest eerst De Doelen en daarna Ahoy’ vol krijgt. En steeds met meerdere avonden. Trendsettend was hij daarbij. Waarbij hij risico’s nam met steeds grotere decors en ander spektakel om zijn fans iets geweldigs te bieden.
Zo bleef hij ook een gewone jongen aan wie niemand een hekel kan hebben.
Lee Towers is van Feyenoord, is van ‘Youll never walk alone’, is van Anita Meyer.
Minder bekend is dat hij acteerde in de Nederlandse jeugdfilm ‘Sinterklaas en het gevaar in de vallei’.
In 1990 kreeg hij de Erasmusspeld van de gemeente Rotterdam en in 2000 de Wolfert van Borselenpenning. In Amsterdam werd hij onderscheiden met de Society Award.